Naprawa telefonów komórkowych Warszawa

Naprawa telefonów komórkowych Warszawa. Serwis telefonów Warszawa.

Uszkodzony telefon? Awaria telefonu? Zbita szybka? Nie działa aparat w telefonie? Tylko Serwis GSM!!! Wszelkie naprawy sprzętu GSM – telefony, tablety. Naprawiamy wszystkie modele telefonów dostępne na rynku. Naprawiamy wszystkie usterki począwszy od czyszczenia telefonu bądź tabletu po zalaniu, poprzez wymianę części mechanicznych, skończywszy na skomplikowanych  naprawach dokonywanych na płytach PCB za pomocą profesjonalnego sprzętu.Jesteśmyserwisem telefonów komórkowych w której szeregach znajdują się ludzie mający bardzo duże doświadczenie w branży GSM. Doświadczeni w naprawie telefonów: Samsung, HTC, Apple, LG, SONY nabyliśmy pracując w punktach napraw oraz bezpośrednio u klienta.

Naprawa stłuczonych szyb wyświetlaczy telefonów, smartfonów bądź tabletów może być wykonana za pomocą dwóch technik. Pierwszą z nich jest wykorzystanie płynnego kleju LOCA (Liquid Optically Clear Adhesive). Polega ona na wypełnieniu przestrzeni między odzyskanym (nieuszkodzonym) wyświetlaczem LCD a nową szybą klejem utwardzanym promieniami ultrafioletowymi. Lepkość kleju dobiera się w zależności od wielkości ekranu. Dla większych ekranów stosuje się kleje UV o większej lepkości. Tak sklejony ekran z nową szybą w odpowiedniej formie umieszcza się w lampie UV, w której twardnieje klej.

Separatory LCD

Pierwszą fazą naprawy ekranów LCD w omawianych wyżej technikach jest odseparowanie stłuczonego szkła/digitizera od wyświetlacza LCD. Kluczowym elementem jest tutaj takie oddzielenie resztek szyby, aby nie doszło do uszkodzenia polaryzatora, którym jest pokryty wyświetlacz LCD.

W tym celu firma wprowadza do swojej oferty coraz więcej modeli separatorów podciśnieniowych umożliwiających operowanie na wyświetlaczach do 14″ włącznie, jak też urządzeń, w których proces separacji przeprowadza się w sposób półautomatyczny.

Separatory podciśnieniowe umożliwiają usunięcie mocno stłuczonych szyb nawet w sytuacji, w której z samej szyby niewiele już pozostało. W takich wypadkach trudno byłyby przeprowadzić ten proces wykorzystując typowe separatory, w których kontakt stłuczonej szyby do podłoża jest zapewniany przez dociski gumowe.

Laminatory OCA

Technika naprawy ekranów LCD za pomocą plastrów kleju OCA wymaga dodatkowych urządzeń. Pierwszym z nich jest laminator OCA służący do nałożenia na wyświetlacz LCD bądź nową szybę plastra kleju OCA. Jest to bardzo ważny etap, od którego najbardziej zależy efekt końcowy uzyskany w tej technice. Laminatory mogą mieć wbudowaną pompę podciśnieniową.

Laminatory próżniowo – ciśnieniowe

Stosując technikę OCA do naprawy wyświetlacza LCD, kolejnym etapem po wstępnym połączeniu nowej szyby z wyświetlaczem LCD w przeznaczonej dla danego urządzenia formie, jest laminowanie w laminatorach próżniowo – ciśnieniowych.

W tym kroku wyświetlacz i nowa szyba zostają zalaminowane i połączone klejem OCA w temperaturze 40…50°C za pomocą podciśnienia ok. -96 kPa. W zależności od modelu, te urządzenia mogą wymagać zewnętrznych kompresorów i pomp próżniowych.

Autoklawy

Ostatnim etapem wymiany stłuczonej szyby wyświetlacza LCD jest usunięcie pęcherzyków powietrza, które mogą zostać „uwięzione” po opisanych procesach. Wykorzystuje się do tego celu autoklawy.

Proces usuwania pęcherzyków następuje w komorze o ciśnieniu do 6 barów i temperaturze 40…50°C.

Laminator do ramek

Dla części produktów dostępnych na rynku, jak dla przykładu ekrany LCD stosowane przez Apple, potrzebny będzie również laminator do połączenia przedniej ramki obudowy z korpusem telefonu.

Urządzenie może pracować w trybie ze sterowaniem ręcznym i automatycznym. W tym drugim wystarczy wsunąć odpowiednią dla danego modelu telefonu formę, a górna prasa opuści się automatycznie i połączy w kilka sekund frontową ramkę telefonu z obudową w temperaturze 180°C.

Urządzenia typu „All in One”

Coraz szerszą grupę produktów służącą do naprawy stłuczonych ekranów LCD stanowią urządzenia typu „All in One”, które łączą w sobie kilka funkcji oddzielnych urządzeń.

No tags for this post.

Komentarze są wyłączone.